22.8 C
Skopje
19.6.2021 - 18:41

Ознака: Меѓународен сојуз

Заев и Царовска ќе бидат повикани да сведочат за „Меѓународен сојуз“

Судот соопшти дека ќе ја провери околноста каде се наоѓа одземениот мобилен од Бојан Јовановски и дали во МВР е зачувана форензичка копија од...

Бизнисмен сведочеше дека „Дрим билдинг“ на Јовановски му дала 350 илјади...

На Бојан Јовановски во кеш му исплатиле 350 илјади евра како услов да бидат дел од проектот за изградба на старечки дом, изјави пред...

Продолжува судењето за ,,Меѓународен сојуз”

Судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за кое се обвинети нејзниот основач Бојан Јовановски и уште четири лица, треба да продолжи...

Сведок го обвини Јовановски за измама од 250 илјади евра по...

Јованка Стојановска-Кухар кажа дека му дала околу 250 илјади евра на првообвинетиот Бојан Јовановски - Боки 13 во нејзиното сведочење на денешното рочиште за...

Камчев до Јовановски: Ти платив 300.000 евра додека купував време за...

Бизнисменот Орце Камчев на сведочењето за „Меѓународен сојуз“ кажа дека проектот кој му бил нуден од Бојан Јовановски со потпис од Лазар Јанев син...

Камчев: Синот на Катица Јанева беше потпишан на проектот за старечки...

Бизнисменот Орце Камчев бараше на обвинителна клупа да бидат и Лазар Јанев, синот на Катица Јанева и Зоран Милески-Кичеец кој го нарече амнестиран. Камчев...

Камчев побара да биде изземен како сведок за „Меѓународен сојуз“, судот...

Бизнисменот Орце Камчев одби да биде сведок во случајот „Меѓународен сојуз“ бидејќи бил нарушен неговиот кредибилитет. На ваквото барање се спротивстави обвинителката Ивана Трајчева...

Претседателката на „Меѓународен сојуз“: Сѐ се криеше од мене, не знаев...

Агапи Дика, претседатеката на Собранието на „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски - Боки 13, на сведочењето во судот кажа дека потпишувала договори за проекти...

Орце Камчев ќе сведочи за „Меѓународен сојуз“

Приведениот бизнисмен Орце Камчев денеска ќе биде спроведен во Кривичниот суд да сведочи за случајот „Меѓународен сојуз“, иако неговиот адвокат Тони Менкиновски велеше дека...

Јовановски бара изземање на Рускоска од „Меѓународен сојуз“

Обвинетиот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан Јовановски, познат како Боки 13, бара изземање на обвинителката Вилма Рускоска, бидејќи, како што истакна на денешното рочиште,...