17.6 C
Skopje
6.6.2020 - 20:36

Ознака: Меѓународен сојуз

Русковска ќе одлучува за „бомбата“ на Милошоски по анализата на материјалот

Одлуката за аудиоматеријалот што го достави пратеникот Антонио Милошоски ќе биде донесена по преслушувањето и извршената анализа, информира Основното јавно обвинителство за гонење на...

Трајковски не бил повикан да даде исказ случајот со Меѓународен сојуз

Обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, пред воведниот говор пред судот се пожали на намалена концентрација. Посочи дека на кратко ќе образложи...

Ременски: Одлуката за обвинение против мене е избрзана

Пратеничката Фросина Ременски за обвинението дека е вмешана во случајот „Меѓународен сојуз“ рече дека дознала од медиумите, пришто одлуката ја оцени како избрзана и...

Ременски, Јовановски и Мандиќ обвинети за случајот со Меѓународен сојуз

Обвинителството за организиран криминал и корупција поднесе обвинение за случајот „Меѓународен сојуз“ против пет лица и тоа заменик-претседателката на Меѓународниот Сојуз – Јасна Мандиќ,...

Заврши распитот на Боки 13 кај Русковска

Првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, добил решение од обвинителката Вилма Русковска дека за него е завршена истрагата за случајот со Меѓународниот сојуз. Тој денеска...

Боки 13 и неговиот татко на распит кај Русковска

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 и неговиот татко Миле Јовановски денеска ќе одговараат нa прашања од обвинителката Вилма Русковска за измамите правени преку...

Ременски: На ниту еден документ од доказите немам ставено потпис

Пратеничката Фросина Ременски по повеќе од три и пол часа заврши со увид во доказниот материјал. Таа не сакаше да ја коментира обемноста на...

Ременски врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Пратеничката и потпретседателка на Собранието од СДСМ, Фросина Ременски пристигна во Обвинителството за организиран криминал и корупција за да направи увид во доказите за...

Пановски: „Ла Верита“ пишува глупости, Заев не барал одмрзнување на 750.000...

Обвинителот во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски ги демантира пишувањата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за инволвираност на премиерот Зоран Заев...