Ознака: мешународни односи

Кремљ е уверен дека ништо не може да ги наруши односите...

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека снимката за наводниот руски разузнавач,е само последна во низата провокации. - Сега доаѓа средба...