16.5 C
Skopje
18.6.2019 - 1:54

Ознака: Мешков Брест

Металург немоќен против Мешков Брест

Македонскиот вицепрвак Металург забележа нов пораз во регионалната ракометна СЕХА-лига. Попладнево во СЦ „Јане Сандански“ подобри од Металург беа гостите од Белорусија, Брест Мешков...

Мешков разбиен во вториот дел

Многу потешко од очекуваното, ракометарите на македонскиот првак Вардар ја впишаа и петтата победа во годинешнава Лига на шампионите (ЛШ), откако попладнево во СЦ...

Металург гостува кај реконструираниот Мешков

Во 2-то коло на Регионалната лига Металург игра со белорускиот тим, од кој летово заминаа седуммина, а пристигнаа четворица, како и новиот тренер, Маноло...