14.8 C
Skopje
18.6.2021 - 2:29

Ознака: мешање

Милановиќ: Бугарија навлегува во интимниот простор на Македонија

Претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ, најави дека ќе се спротивстави на барањата на условите кои ги поставува Бугарија за почеток на преговорите на Македонија...

Бајден: Добивам доверливи информации, неколку земји се обидуваат да ги поткопаат...

Кандидатот за претседател на демократите, Џо Бајден, предупреди дека Русија, Кина и другите ривали се обидуваат да ги поткопаат претстојните претседателски избори во САД....

Пекинг: Изјавата на комесарката на ОН за Хонгконг е грубо мешање...

Изјавите на комесарката на ООН за човекови права, Мишел Башеле, за законот за национална безбедност во Хонгконг претставуваат грубо мешање во суверенитетот и внатрешните...

Кремљ ги отфрли обвинувањата за мешање на Русија во внатрешните работи...

Москва не се меша во внатрешните работи на САД и остро се спротивставува на надворешното мешање во внатрешните работи на Русија, изјави портпаролот на...

Трамп: странското мешање ја компликува ситуацијата во Либија

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска го предупреди турскиот колега Реџеп Таип Ердоган против какво било странско мешање во Либија, соопшти Белата куќа, откако турскиот...