15.1 C
Skopje
16.9.2019 - 0:55

Ознака: меч

Брестовац: Верувам дека играчите ќе најдат сила и мотив за добар...

Металург денеска, од 19.30 часот, му гостува на словачкиот првак во 10-то коло од ЛШ Ракометарите на Металург уште еднаш не успеаја да ја материјализираат...

Во Лондон 11-то реми, тајбрејкот сѐ поблиску

И 11-та партија во мечот за светски шаховски првак што се игра во Лондон, помеѓу Норвежанецот Магнус Карлсен (2.835) и претендентот, Американецот Фабијано Каруана...

Голден стејт продава влезници и за поттрибинскиот простор

Тимот игра 300 меча пред полна сала, а на листата на чекање за сезонски билет има 44 илјади симпатизери, па „воините“ во продажба пуштаат...

Давитков не најавува промени за мечот со Косово

Македонија ќе настапи во стандардниот состав. Наскоро, најверојатно до утре, ќе го соопштам составот на репрезентацијата, вели Давитков, македонскиот кошаркарски селектор И во продолжението од...

Македонија и Јапонија ќе ја отворат групата Б на СП

Натпреварот помеѓу овие две селекции е закажан за 11 јануари во 15.30 часот во Минхен, Германија Организаторите на претстојното Светско ракометно првенство (СП) што ќе...

Јубилејот одбележен со идентични 4-1

На мечот со Лихтенштајн се навршија точно 25 години од првиот историски натпревар на фудбалската репрезентација на Македонија. На 13 октомври 1993 година во...

Младоста на Фиорентина и на Нордсјеланд

Фиорентина играла со најмлад тим сезонава во меч од фудбалските првенства на петте најсилни лиги во Европа (Англија, Италија, Франција, Германија и Шпанија), објави...

Девојче пронајде меч стар 1.500 години во езеро во Шведска

Осумгодишно девојче пронајде меч стар 1.500 години во шведското езеро Видостерн. Сага Ванесек му помагала на својот татко додека бил во чамец на езерото, при...

Претседателот Веа одигра пријателски меч за Либерија

Претседателот на Либерија и некогашен најдобар светски фудбалер во изборот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џорџ Веа, на 51-годишна возраст одигра меч за репрезентацијата...

Металург и десеткуван одигра меч на високо ниво

Без четворица ракометари од стандардниот состав, Металург ѝ даде одличен отпор на искусната и комплетна екипа на хрватскиот вицепрвак Нексе, кој победи во Скопје...