19.8 C
Skopje
22.6.2021 - 3:29

Ознака: Мечеви

Мбапе: Не сум тука за да се кријам, сакам вакви мечеви

Обожавам да играм против најдобрите играчи на светот, изјави Мбапе по победата на ПСЖ на првиот меч со Баерн, во дуелот што го обележија...

Мечеви без публика, но со картонски гледачи и со вештачка врева?

Борусија М. за 19 евра на своите навивачи им нуди „картон“ со нивниот лик на трибините, а нешто слично ќе може да добијат и...

Пред да се врати, фудбалот ќе треба да помине низ три...

Нема сомнение дека натпреварите ќе се играат зад затворени врати, така што организаторите на мечевите треба да развијат медицински протоколи, протоколи за обука, протоколи...

Седум дена спортските мечеви да се играат без публика

Владата им препорача на организаторите на спортските настани сите спортски натпревари до 6 март да се играат без публика како една од основните мерки...

Брестовац: Мечевите што следуваат се многу битни

Со оглед на тоа што ја имаме базата на играчи што ќе го понесат најголемиот товар, преку тренинзите и пријателските мечеви ќе се обидам...

Расте интересот за преноси на мечеви од ЛШ

Натпреварите од ракометната Лига на шампионите (ЛШ) стануваат сѐ поинтересни за ТВ-куќите што вршат директен пренос од натпреварите од елитното натпреварување. Според Европската ракометна...

ФИФПРО бара одложување мечеви при екстремна топлина

Светскиот сојуз на фудбалери (ФИФПРО) вели дека е време да престанат да се играат натпревари во екстремна жештина, објави „Ројтерс“, и побара од Светската...

Путин и Ким разменија мечови и испратија пораки на моќ

Рускиот претседател, Владимир Путин и севернокорејскиот лидер, Ким Јонг-ун, првпат се сретнаа во Владивосток и притоа си разменија подароци. Лидерите на двете земји си...

Мечеви со силни емоции и неизбришливи сеќавања

Се најавува дека летово од активното играње кошарка ќе се збогува прославениот македонски кошаркар Перо Антиќ. Останува тоа да го стори онака како што...

Атлетико е најуспешниот тим за 2018 година

ИФФХС листата ја прави според коефициентот за резултатите на тимовите во најсилните меѓународни натпреварувања, како и во домашните мечеви. Од 2016 година се намалува...