17.8 C
Skopje
21.10.2021 - 18:23

Ознака: „Мет гала“ 2021

Ѕвездите се вратија на црвениот тепих на „Мет гала“

Бројни славни личности присуствуваа на црвениот тепих на свеченоста „Мет гала“ во Њујорк, организирана од Институтот за костимографија на њујоршкиот музеј „Метрополитен“. Годинашната тема...