Ознака: метју палмер

Метју Палмер: По победата над коронавирусот, брзо враќање на граѓанските слободи

Заменик-помошникот на државниот секретар на САД и специјален претставник за Западен Балкан, Метју Палмер, рече дека по пандемијата на коронавирусот, секаде треба да следува...

Спасовски – Палмер: Реформите најавуваат позитивна одлука на ЕУ за преговори

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, на маргините на Самитот за Западен Балкан на Европската банка за обнова и развој во Лондон, се сретна со специјалниот...

Палмер не ја исклучува можноста за размена на територии меѓу Србија...

Специјалниот пратеник на американскиот државен секретар за Западен Балкан Метју Палмер не ја исклучува можноста за размена на територии меѓу Србија и Косово. - На...

Палмер ја продолжува балканската турнеја

Специјалниот претставник на државниот секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер, денеска ќе ја посети Приштина, но сè уште не е познато со...

Палмер утре во Приштина

Специјалниот претставник на државниот секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер, утре ќе ја посети Приштина, но сè уште не е познато со...

Македонија и САД го делат оптимизмот за успешно заокружување на евроатлантските...

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска ги прими во посета заменик-помошникот државен секретар на САД и специјален пратеник за Западен Балкан Метју Палмер и...

Палмер на средба со Заев, по советувањето за американските амбасадори

Помошник-државниот секретар на САД и специјален претставник за западен Балкан, Метју Палмер утринава е на средба со премиерот Зоран Заев во Владата. Палмер вчера оствари...

Ахмети на средба со Палмер: Нема враќање назад од Преспанскиот договор

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, денес во Амбасадата на САД во Скопје се сретна со Метју Палмер, заменик-помошник државен секретар на...

Мицкоски со Палмер: Македонија да се стави на брзата лента за...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна со американскиот заменик-помошник државен секретар за европски прашања, Метју Палмер. - На средбата стана збор за актуелната политичка...

Палмер ќе ја теши Македонија по француското вето

Специјалниот претставник на американскиот државен секретар за Западен Балкан, Метју Палмер, денеска ќе престојува во работна посета на земјава. Од Министерството за надворешни работи информираа...