17.2 C
Skopje
17.6.2019 - 23:31

Ознака: метрополи

Oгномети и зајакнати безбедносни мерки во европските метрополи

Лондон, Париз и Берлин ја дочекаа Новата година со големи огномети, но и со зајакнати безбедносни мерки на улиците. Британците во Новата година влегоа со...

Летачко такси набргу во светските метрополи

Компанијата „Убер“ пред извесно време најави дека ја избра Индија како една од првите пет дестинации во која би можело да се имплементира нивниот...