Ознака: метла

Вучиќ почнува со акцијата метла

Медиумите во Србија објавија дека Александар Вучиќ по изборната победа ќе излезе со сосема нов министерски состав, а се појавија и информации дека и...

Никој не е непроменлив: Заев ќе разреши десетици директори и функционери

Никој не е непроменлив, кажа премиерот Зоран Заев сопштувајќи ги имињата на функционерите кои се опфатени од претходно најавената реконструкција, на прес-конференција одржана во...

Османи за метлата: Ахмети и Заев договараат зајакнување на капацитетите

Лидерите на двете најголеми партии од владејачката коалиција, Зоран Заев и Али Ахмети ги договараат министерските смени по најавената метла од премиерот. Вицепремиерот за...

Дали метлата ќе остане чисто партиска

Последниот потег на премиерот во јавноста беше дочекан со доза одобрување, но и со коментари од типот дека метлата заиграла во погрешен двор бидејќи...

Со златната метла Дескоска ќе го чисти криминалот и корупцијата

Пред Министерството за правда денеска непознати лица оставиле златна метла, министерката за правда, Рената Дескоска ја фотографирала истата и на својот фејсбук профил се...

Метлата на комуналците ги брка луѓето од комуналци

Во утринските часови, кога сите брзаат навреме да стигнат некаде, комуналците го попречуваат патот. Многу често кога е најфреквентно тие ги метат автобуските постојки...

Во Скопје стандардно треба да игра метла, а не само кога...

Изминатиов период се реализираат големи сезонски акции за чистење на ѓубрето во општините, се планираат активности со чистење за одбележување на Светскиот ден на...

На Клинички центар заигра метлата

Клинички поболен и од пациентите (2) По серијалот за чистењето со кој вчера започна нашиот весник за нехигиената во кругот на Клинички, сообраќајниот хаос, како...