13.8 C
Skopje
23.9.2021 - 22:25

Ознака: метеор

Се појави бизарна скулптура на папа со метеор

Уметникот Јержи Калина за стогодишнината од раѓањето на Иван Павле Втори, пред Националниот музеј во Варшава, постави скулптура од починатиот папа. На скулптурата е...