20.8 C
Skopje
22.8.2019 - 10:13

Ознака: Металург

Сигурни победи на фаворитките

Лидерките на табелата, Металург, славеа против Спартак (39-24), второпласираната екипа Куманово, имаше лесна задача во дуелот со Овче поле (14-57), а Вардар одигра рутински...

Пораз на Металург во последниот гостински меч во РЛ сезонава

Ракометарите на Металург на гостувањето кај словачкиот првак Татран Прешов во 16-то коло од Регионалната лига (РЛ) го забележаа третиот двоцифрен пораз сезонава, овој...

Металург немаше решение за разиграниот Татран

Ракометарите на Металург беа поразени вечерва на гостувањето кај Татран Прешов со 20-30 во мечот од 17-то коло на Регионалната лига. За словачкиот тим ова...

Металург гостува кај Татран, кој се трка за влез во фајналфорот

Татран е одлична екипа и знаеме дека нема да биде лесно ако сите не го дадат најдоброто од себе. Очекувам подобра, поборбена и поквалитетна...

Досега Металург и Куманово обезбедија играње во плејофот

Викендов продолжуваат натпреварите и во женската ракометна Суперлига, со 15-то коло. По одигрувањето на 18 кола и ракометарките ќе разигруваат во плејоф и во...

Металург за домашниот плејоф ќе го искористи и регионалното искуство

Македонскиот вицешампион, кој моментно ја зазема деветтата позиција на табелата, во следната рунда, в среда, му гостува на Татран Прешов Искуството во ракометната Регионална лига...

Брестовац: Имавме шанси, но не ги искористивме

Тренерот на Металург Данило Брестовац и неговиот колега од Железничар Веселин Вујовиќ дадоа нивно видување за натпреварот во Регионалната лига во кој српскиот клуб...

Металург оди на реванш во Ниш

Одработивме два тематски тренинга за да создадеме противигра на тоа што го игра Железничар и верувам дека има со што да го изненадиме, вели...

Топло-студено за олимпиското карате

Одлуката каратето да не биде дел од Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз во 2024 година е уште поизненадувачка поради тоа што токму на...

Металург и Макпетрол екипни карате-шампиони

Карате-клубот Металург во машка и Макпетрол во женска конкуренција се екипни карате-шампиони на Македонија во борби. Во изведбата, пак, на кати, најуспешен е Гладијатор...