10.4 C
Skopje
26.5.2019 - 5:32

Ознака: Металург

Металург гостува кај некогашниот европски првак

Металург во меч од Регионалната лига денеска игра со искусната Стеауа, кај која најефикасни се Милошевиќ (31), Флореа (36) и Грегореску (37), а одбраната...

Металург се заси­ли со хрватскиот пикер Чориќ

Чориќ (26 г., 197 см) во Металург доаѓа од германскиот второлигаш Рајн Викинг Хрватскиот пикер Тео Чориќ (26) е новото име со кое се засили...

Брестовац: Загрижуваат слабата игра и лошиот пристап

Ракометарите на Металург со пораз ги започнаа натпреварите од пролетниот дел во Регионалната лига. Во мечот од 14-то коло, Металург загуби дома од екипата...

Металург со пораз од Загреб го започна вториот дел од сезоната...

Македонскиот вицепрвак Металург забележа пораз на првиот натпревар од вториот дел од сезоната во регионалната ракометна СЕХА-лига (РЛ). Денес во спортскиот центар „Борис Трајковски...

Дуел на победнички настроените Металург и Загреб

Металург во подготвителниот период во јануари славеше на турнирот во Гренобл, а Загреб победи во Макарска, пред денешниот дуел, прв официјален годинава, во Регионалната лига,...

Металург го пречекува „новиот“ Загреб

Прв меч во оваа полусезона, прв по СП и можеби најтежок за нас. Малку ми е потешко да го подготвам овој натпревар, бидејќи Загреб...

Металург со мечот со Загреб тргнува во вториот дел од сезоната

Одработивме одлични подготовки во кои со силните меѓународни мечеви го збогативме искуството на нашиот тим и ја надградивме нашата игра, рече Брестовац, тренерот на Металург,...

Брестовац: Одлична и корисна турнеја

Сѐ што ни беше планирано за овие подготовки го одработивме перфектно. Акцентот го ставивме на турнирот во Гренобл, кој го освоивме. Во втората фаза...

Пораз на Металург на последниот натпревар во Франција

Марјан Велевски од Сен Рафаел специјално за „Нова Македонија“ Екипата на Металург го доживеа третиот пораз во петтиот натпревар од подготовките во Франција. Екипата на...

Металург денеска со С. Рафаел ја заокружува турнејата во Франција

По триумфот на турнирот во Гренобл, Металург загуби од Екс ан Прованс во меч во кој тренерот Брестовац им даде шанса на помладите играчи...