29.6 C
Skopje
22.7.2019 - 17:53

Ознака: Металург

Металурзите пропуштија шанса за сензација

Ракометарите на Металург беа на прагот да направат сензација во велигденското дерби против Вардар во 5-то коло од плејофoт, но не издржаа докрај. Во...

Бутел ќе дебитира во полуфиналето на Купот на Македонија

Меѓу четирите најдобри се и Металург и Еурофарм Работник, а синоќа во финалниот меч од четвртфиналната група 4 играа Струга и Вардар Ракометарите на Металург,...

Металург со свој штанд успешно се претстави на Саемот за кариера...

  Ракометниот клуб Металург и неговата академија привлекоа големо внимание меѓу посетителите на саемот за кариера и алумни на приватниот универзитет ФОН, каде што успешно...

Металург има иднина на која може да биде горд

Нашите млади ракометари уште еднаш потврдија дека Металург има иднина на која може да биде горд, бидејќи има квалитетни играчи и тренери што работат...

Еурофарм Работник го доби првенственото дерби во Автокоманда

Ракометарите на Металург загубија од Еурофарм Работник со 25-32 (12-13), во првенствениот дерби-дуел одигран попладнево во салата „Автокоманда“ во Скопје. Битолчани ја направија пресудната предност...

Вечерва првото дерби Металург – Еурофарм Работник

Дуелот од второто коло од Суперлигата се игра од 18 часот, во салата „Автокоманда“ во Скопје Ракометарите на Металург и на Еурофарм Работник денеска ќе...

Брестовац: Бодовите се најбитни

Ракометарите на Металург потешко од очекуваното стигнаа до првите плејоф-бодови во завршницата од машката Суперлига, победувајќи го составот на Пелистер со 28-26 (11-14). Избраниците...

Металург го совлада Пелистер

Металург оствари значајна победа против Пелистер 28-26 во првото коло од плеј-офот во македонската Суперлига. Пелистер во првото полувреме имаше предност и од дури пет...

Започнува трката за 27-та титула ракометен првак

Со дуелите меѓу Металург - Пелистер, Еурофарм - Вардар и Пролет - Бутел ќе почне годинешната плејоф-трка за титулата ракометен првак на Македонија. Улогата на...

Четврта младинска титула во низа за ракометарките на Металург

Младите ракометарки на Металург викендов ја донесоа првата шампионска титула сезонава во „Автокоманда“, а четврта во низа за женскиот младински состав на Металург, односно...