2 C
Skopje
16.12.2018 - 16:35

Ознака: Металург

Брестовац: Верувам дека играчите ќе најдат сила и мотив за добар...

Металург денеска, од 19.30 часот, му гостува на словачкиот првак во 10-то коло од ЛШ Ракометарите на Металург уште еднаш не успеаја да ја материјализираат...

Минимален пораз на Металург во Војводина

Ракометарите на Металург доживеаја пораз на гостувањето во Нови Сад кај Војводина со 31-30 (17-15) во рамките на во 9.коло на СЕХА лигата. Иако одиграа...

Металург гостува кај Војводина, која има ефикасни крила

Српскиот првак Војводина ќе биде денешниот противник (17 часот) на младите ракометри на Металург во 9. коло од Регионалната лига, во Нови Сад. Македонскиот...

Академијата Металург го одржа третиот семинар за своите тренери

Трите предавања, на темите работа со голмани, физичка подготовка и работа со млади категории ракометари, ги водеа Петар Мисовски, Сашо Голубовиќ и Данило Брестовац Раздвижено...

Аплаузите од публиката поважни од конечниот резултат

Во последниот натпревар пред домашната публика во групната фаза во Лигата на шампионите, Металург загуби од дански Силкеборг, со 29-33 Ракометарите на Металург немаа сили...

Шест екипи во трка за плејоф

По 11-те кола во машката Суперлига, шест екипи се во трка за пласман во плејоф-завршницата од домашното првенство, каде што има место само за...

Металург немоќен против Силкеборг

Во последниот натпревар на домашен терен оваа сезона во Лигата на шампионите, ракометарите на Металург загубија од Силкеброг со 33:29 и по девет одиграни...

Психолошки приод за спортска, но и за животна победа на ракометарите...

Младите ракометари на Металург полека но сигурно почнуваат да ги откриваат перспективите на еден интегрален приод на спортските тренинзи и третмани, низ кои тие...

Металург без капитенот Мартин Велковски до крајот на сезоната

Македонскиот вицепрвак Металург до крајот на сезоната ќе биде без услугите на капитенот Мартин Велковски, кај кого по вечерашните прегледи беа потврдени сомневањата за...

Брестовац: Среќен сум што сега во текот на целиот меч бевме...

Одигравме цврст и борбен натпревар. Жал ми е што не успеавме да стигнеме до победа. Лошата реализација и нереализираните пенали ни застанаа на патот...