22.5 C
Skopje
26.6.2019 - 10:45

Ознака: Металург

Летниот камп на Металург 14-ти пат пулсира со работа, енергија, дружење,...

Поголемиот број од годинашните кампери на Металург се од генерацијата 2006/2007, кои од септември ќе почнат нова авантура во своите ракометни кариери - ќе...

Камперите на Металург започнаа со тренинзи и забава

Отворањето на годинашниот камп го збогати младиот македонски репрезентативец и член на Металург, десниот бек Мартин Серафимов, кој тренираше и асистираше на воведниот тренинг Викендов...

Почнува 14-от ракометен камп на Металург

Ракометниот камп на Металург е најстариот ракометен камп во Македонија и еден од најстарите во Европа, а 14-то издание ќе се одвива од денеска...

Металург – национален ракометен генератор

Живееме и работиме за деновите кога резултатите од нашата работа излегуваат на виделина. Овој наш концепт е многу благороден, не само за играчите и...

Зошто клупската стратегија на Металург е и национална

Богатството на човечките ресурси и концептот за просперитет на нашиот спорт број 1 Трендот на премрежињата кај нас, кој силно се рефлектира и на спортските...

Ракометната академија Металург ги доби новите шампиони

Повеќе од 20 екипи од осум града во Македонија беа дел од завршниот турнир во 13-та сезона на мини-лигата во која викендов продефилираа повеќе...

Мисијата на Металург е гол за македонскиот ракомет

Металург продолжува по цврсто утврдената патека, подготвен да понуди и повеќе од максимум за одржливост, развој и подем на македонскиот ракомет Со победата над Вардар...

Металург со нов триумф над „црвено-црните“

Екипата на Металург вечерва извојува втора победа над ракометарите на Вардар, во период од само еден месец, овојпат во рамките од последното коло во...

Бутел го надигра Металург

Ракометарите на Бутел Скопје со 30:25 вечерва ја совладаа екипаа на Металург и на тој начин дојдоа до три клучни бодови со што се...

Ракометарките на Металург шампиони, прекината доминацијата на Вардар

Дисциплината, посветеноста, работата и најмногу лојалноста беа факторите на нашиот успех, вели Јулијана Црвенковска, тренерот на Металург Ракометарките на Металург се новите шампионки на Македонија,...