Ознака: Металург

Металург ги почна зимските подготовки

Ракометарите на Металург ги почнаа подготовките за пролетниот дел од сезоната со тренингот одржан попладнево во салата „Автокоманда“. Златко Хорват, Бранко Канкараш, Марко Тарабокија, Стефан...

Прв бод за Металург во Лигата на Европа по голема борба...

  Ракометарите на Металург го освоија првиот бод во групната фаза од Лигата на Европа, ремизирајќи против австриски Фиверс 33-33 во неизвесниот меч одигран вечерва...

Рниќ: Претстои исклучително тежок меч, верувам дека ќе заврши во наша...

Фиверс е добра и квалитетна екипа и ќе мора максимално концентрирано и борбено да влеземе во овој меч за да ја оствариме нашата цел...

Металург треба да одигра седум меча за десетина дена

Ме­та­лург де­не­ска ќе из­ле­зе од ка­ран­ти­нот во кој ги по­ми­на прет­ход­ни­те 14 де­на поради ко­вид-19 и се­га му прет­стои ви­стин­ски ра­ко­ме­тен ма­ра­тон. Во след­ни­те...

Металург немаше решение за брзите напади на Адемар Леон

Ракометарите на Металург не успеаја да ги сопрат брзите напади на шпанскиот вицепрвак Адемар Леон, од кој беа поразени со 32-41 на вечерашното гостување...

Металурзите го загубија дуелот со Тулуз

Ракометарите на Металург со пораз го започнаа настапот во новоформираната Лига на Европа. Избраниците на тренерот Зоран Кастратовиќ не одиграа според договорениот план и...

Тарабокија: Имаме доволно голем мотив и желба за квалитетен натпревар

Една од нашите главни задачи во денешниот меч ќе биде да го запреме „моторот“ на екипата, холандскиот централен бек Лук Стеинс, а и дисциплината...

Дупјачанец: Спроти себе ќе имаме сериозен и квалитетен противник

Французите се едни од главните фаворити за првото место во групата. Добро ја анализиравме нивната игра. Сепак, ова е почеток на групната фаза, во...

ЖРК Куманово славеше во дербито на колото

Ракометарките на Куманово славеа против Металург со 30-22 во дербито од седмото коло на Суперлигата, одиграно вечерва во Скопје, со што ја задржаа челната...

Металург на мегдан со Адемар Леон, а Еурофарм Пелистер со Рајн-Некар...

Македонските претставници ги добија ривалите во Лигата на Европа Металург ќе биде дел од групата А на новоформираната Лига на Европа во која ќе игра...

Watch World Trigger Episode 44 (https://crunchyrollfree.com/m/vBV/ep-44) at website https://crunchyrollfree.com free watch one piece stampede crunchyroll

Watch Bleach (Dub) Episode 265 (https://animeflix.nl/m/q13l/ep-265) at website https://animeflix.nl. See more animeflix haikyuu