16.5 C
Skopje
18.6.2019 - 3:22

Ознака: Металург 2

Продолжува младинската ракометна доминација на Металург

Горди сме на оваа генерација млади ракометари, кои преку својата игра на теренот во целост ја отсликаа развојната стратегија на Металург, изјави Раде Стојановиќ,...

Металург 2 ќе ја брани титулата младински првак

Ракометарите на Металург 2 денес и утре во салата „Билјанини Извори“ во Охрид ќе бидат дел од завршниот фајналфор-турнир во Младинскатa лига на Македонија,...

Металург 2 третпат во низа младински првак на Македонија

Во финалето на завршниот фајналфор, ракометарите од Автокоманда го совладаа Вардар со 23-21 Младинците на Металург 2 се старо-новите ракометни шампиони на Македонија, откако во...