Ознака: местење мечеви

Поранешниот „крал“ е „мозокот“ на операцијата со местење мечеви во Шпанија?

Шпанската полиција уапсила неколку функционери на фудбалски клубови од првата и од втората шпанска лига, под сомнение дека местеле натпревари во мај минатата година....