7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 7:35

Ознака: места

Оазата Сива во Египет е едно од најчудните места

За луѓето што бараат мир, совршено место за одмор е оазата Сива, едно од најизолираните летувалишта во Египет. Се наоѓа на околу 50 километри...

Мерки за поддршка на стопанството и за спас на работните места

Бизнис-заедницата укажува дека секоја мерка е добредојдена, но апелира за доследна и навремена примена на планираните мерки. Укажуваат дека иако има подобрување во одредени...

Виножитни Планини и село од кукли фасцинантни места за посета

Пет бизарни но фасцинантни места на Земјата со своите пејзажи го привлекуваат вниманието на туристите и на научниците Пет бизарни но фасцинантни места на Земјата 1....

Грац е пошармантен од Виена, Вербје е полно со фантастични места

Неправедно запоставени места Кога ќе помислите на најубавите градови во Европа, сигурно први на памет ви паѓаат Париз, Рим, Венеција, Прага. Овие градови се навистина...

Во прилепската болница се зголемуваат капацитетите за прием на на ковид...

Во прилепската болница со новиот ковид оддел на гинеколошкото одделение зголемен е капацитетот за хоспитализација на пациенти. Моментално има слободни 30 кревети. На инфективното...

Најдепресивните работни места

Работните места главно се стресни, но има и занимања што голем број луѓе ги доведуваат во депресија. Американскиот институт за ментално здравје спроведе истражување...

Три тима во трка за две места за опстанок

Астон вила ќе опстане со победа над Вест хем на гости, Вотфорд зависи од Астон вила, а Борнмут од резултатите и на двата конкурента...

Спомениците од НОВ како места за водење љубов

Хрватскиот уметник Антонио Гргиќ работи проект со наслов „Споменици - некрополи на НОВ како места за водење љубов“ и остава свој имејл за прибирање...

Како до подобро платени работни места

Битно е да се утврди дали е потребно идните работници, преку образовниот процес, да се насочуваат кон сектори што имаат поголема продуктивност и поголема...