Ознака: Меси

Барселона подготвува доживотен договор за Меси

Барселона подготвува доживотен договор за својата ѕвезда Лионел Меси. Новиот договор на аргентинскиот играч ќе биде понуден на почетокот од 2019 година или најдоцна...

Меси: Не очекувавме дека вака ќе се мачиме

Капитенот на Аргентина, Лионел Меси, на прес-конференција по победата над Нигерија (2:1) изјави дека тој и неговиот соиграчи од репрезентацијата поминале тешки моменти на...

Аргентина го откажа пријателскиот меч со Израел од безбедносни причини

Селекторот на Аргентина, Хорхе Сампаоли бара Сојузот да му обезбеди нов противник за пријателски натпревар, откако планираниот контролен дуел што требаше да се игра...

Марадона: Меси нема што да докажува, нека ужива во фудбалот

Легендарниот Диего Марадона даде вредни совети на актуелниот лидер на „гаучосите“ Лионел Меси пред Светското првенство во Русија. Притисокот врз Меси е огромен...

Петта „Златна копачка“ за Меси

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, ја освои „Златната копачка“ во сезоната 2017/18. Аргентинецот постигна 34 гола на 36 натпревари од шпанскиот шампионат и со...

Меси е најплатен фудбалер на светот

Напаѓачот на Барселона и на аргентинската репрезентација Лионел Меси е најплатениот фудбалер на светот. Тој оваа сезона заработил 126 милиони евра, а во оваа...

Меси го изедначи рекордот на Роналдињо

Најдобриот стрелец на Барселона, Лионел Меси го изедначи рекордот со Бразилецот Роналдињо, откако синоќа постигна гол во победата од 3:1 против Леганес дома, и...

Сампаоли: Меси ќе биде „застрелан“ ако не го освои СП

Аргентинскиот селектор Хорхе Сампаоли смета дека Лионел Меси е под голем психолошки притисок пред почетокот на Светското првенство во Русија. Во изминатите неколку дена многу...