Ознака: Меси

Шеста „златна топка“ за фудбалскиот волшебник Меси

Јас сум многу среќен, благословен сум. Се надевам дека ќе продолжам вака уште долго. Времето поминува многу брзо, затоа сакам да уживам во фудбалот...

Левандовски брка рекорди на Роналдо, Меси и на Милер

Левандовски од август годинава постигна 31 гол на 26 меча во разни натпреварувања и е на одличен пат да го престигне Роналдо за голови...

Меси постигнува голови и соборува рекорди

Аргентинецот Меси (32) го одигра јубилејниот 700-ти натпревар во дресот на Барселона, против Борусија Дортмунд (3-1) и го обележи на најдобар можен начин, со...

Меси – Ван Дајк засега е 1-1, се очекува гласањето на...

Каталонскиот весник „Мундо Депортиво“ објави вест дека екипа на „Франс фудбал“ пристигнала во Барселона за да го интервјуира Меси, што наводно е знак дека...

Кој ќе биде најдобар – Ван Дајк, Меси или Роналдо

Тие беа во трка за минатонеделната награда на УЕФА, а сега се на листата и за признанието од ФИФА, за постигнатите успеси во минатата...

Фудбалер на сезоната 2018/2019: Меси, Роналдо или Ван Дајк?

Лионел Меси од Барселона, Кристијано Роналдо од Јувентус и Вирџил ван Дајк од Ливерпул се во најтесниот круг кандидати за признанието најдобар фудбалер на...

Сите 36 лигашки голови на Меси во една минута 

И покрај катастрофалното испаѓање од Лигата на шампионите, Лионел Меси повторно имаше фантастична сезона во Ла лига, постигнувајќи 36 лигашки гола, кои лигата ги...

Ливерпул се надева на чудо против Барса и Меси

Ливерпул е во „невозможна мисија“, бидејќи откако се игра ЛШ ниту еден тим не успеал да надомести негатива од три гола и да се...

Гвардиола: Не сум се обидувал да го донесам Меси во Сити

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола уште еднаш ги негираше информациите дека се обидувал да го привлече Лионел Меси на „Етихад“. – Никогаш не разговарав...

Тер Штеген: Би било чудно да не се почувствува отсуството на...

Голманот на Барселона, Марк-Андре тер Штеген, ги повика соиграчите на претстојното „Ел класико“ против Реал Мадрид да покажат карактер во отсуство на повредениот Лионел...