20 C
Skopje
21.10.2020 - 20:16

Ознака: Меси

Кој ќе победи во најдобрата голгетерска трка во историјата на...

Роналдо во моментов има 739 погодоци за клубовите и за репрезентацијата, во споредба со 704-те гола на Меси, но неизвесноста продолжува Фудбалот веројатно никогаш не...

Продолжува „шаховската партија“ помеѓу Меси и Бартомеу

Секој потег има посилен и поефективен одговор, а само еден може да победи, пишува шпанскиот дневен спортски весник „Марка“ Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси нема да...

Меси спие на антикорона-душек, кој неутрализира 99,84 отсто од вирусот!?

Душекот е специјално дизајниран за да ги неутрализира вирусите, бактериите и другите невидливи извори на инфекција, а неодамна го добил на подарок Аргентинскиот фудбалер Лионел...

Александер-Арнолд се угледува на Меси и на Роналдо

Погледнете ги Роналдо и Меси, никогаш нема да ги видите релаксирани. Роналдо има пет титули првак на Европа и ако го прашате дали е...

Меси е седмиот член на „клуб 700“

Меси е прототипот на постојаност, откако повеќе од една деценија постигнува по повеќе од 40 гола годишно и повеќе од 50 во девет од...

Меси сѐ уште го брка 700-от гол

Барселона одигра без голови на гости против Севилја 0-0, а Лионел Меси (32) остана на бројката од 699 гола во кариерата. Првата шанса да...

Суперкомпјутер даде еден одговор кој е подобар – Меси или Роналдо

ФУДБАЛ Едно од најчестите прашања во светот на фудбалот кој е подобар играч Лионел Меси или Кристијано Роналдо доби еден одговор со помош на суперкомпјутер....

Меси: Фудбалот, како и животот, нема повеќе да биде ист

Фуд­ба­лот и спор­тот во­оп­што ќе би­дат за­сег­на­ти. Фи­нан­си­ски, за­тоа што има мно­гу ком­па­нии по­вр­за­ни со све­тот на спор­тот, со мно­гу вра­бо­те­ни. Но и про­фе­си­о­нал­но,...

Холанд во полна брзина – 41 гол три години пред Роналдо...

Ниту Роналдо ниту Меси не постигнале 41 гол во една сезона како тинејџери, за разлика од Холанд, кој досега има 41 гол, на возраст...

Наполи и Елмас ја пречекуваат Барса предводена од Меси

Не треба да се плашиме, треба да ги почитуваме, да ја играме нашата игра, вели Џенаро Гатузо, тренерот на Наполи На стадионот „Сао Паоло“, Наполи,...