Ознака: Меси

„Меси гледа сѐ, не можете да предвидите каде и кога ќе...

Понекогаш ќе помислите дека го контролирате. Но во секунда тој ја менува играта, постигнува гол и Барселона победува. Понекогаш и не го гледате, мислите...

Кој ќе победи во најдобрата голгетерска трка во историјата на...

Роналдо во моментов има 739 погодоци за клубовите и за репрезентацијата, во споредба со 704-те гола на Меси, но неизвесноста продолжува Фудбалот веројатно никогаш не...

Продолжува „шаховската партија“ помеѓу Меси и Бартомеу

Секој потег има посилен и поефективен одговор, а само еден може да победи, пишува шпанскиот дневен спортски весник „Марка“ Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси нема да...

Меси спие на антикорона-душек, кој неутрализира 99,84 отсто од вирусот!?

Душекот е специјално дизајниран за да ги неутрализира вирусите, бактериите и другите невидливи извори на инфекција, а неодамна го добил на подарок Аргентинскиот фудбалер Лионел...

Александер-Арнолд се угледува на Меси и на Роналдо

Погледнете ги Роналдо и Меси, никогаш нема да ги видите релаксирани. Роналдо има пет титули првак на Европа и ако го прашате дали е...

Меси е седмиот член на „клуб 700“

Меси е прототипот на постојаност, откако повеќе од една деценија постигнува по повеќе од 40 гола годишно и повеќе од 50 во девет од...

Меси сѐ уште го брка 700-от гол

Барселона одигра без голови на гости против Севилја 0-0, а Лионел Меси (32) остана на бројката од 699 гола во кариерата. Првата шанса да...

Суперкомпјутер даде еден одговор кој е подобар – Меси или Роналдо

ФУДБАЛ Едно од најчестите прашања во светот на фудбалот кој е подобар играч Лионел Меси или Кристијано Роналдо доби еден одговор со помош на суперкомпјутер....

Меси: Фудбалот, како и животот, нема повеќе да биде ист

Фуд­ба­лот и спор­тот во­оп­што ќе би­дат за­сег­на­ти. Фи­нан­си­ски, за­тоа што има мно­гу ком­па­нии по­вр­за­ни со све­тот на спор­тот, со мно­гу вра­бо­те­ни. Но и про­фе­си­о­нал­но,...

Холанд во полна брзина – 41 гол три години пред Роналдо...

Ниту Роналдо ниту Меси не постигнале 41 гол во една сезона како тинејџери, за разлика од Холанд, кој досега има 41 гол, на возраст...