8.8 C
Skopje
28.11.2021 - 0:38

Ознака: Месинџер

Проблеми со Фејсбук, Инстаграм и со Месинџер во цела Европа

Фејсбук, Инстаграм и Месинџер од утрово почнаа да јавуваат проблеми и да не функционираат. Ова ги погоди корисниците во Европа, вклучително и Македонија, па...

Пријава за скопјанец кој уценувал девојка за да му даде пари

СВР Скопје поднесе кривична пријава против лицето С.А.(26) од Скопје поради уцена. На 25.11.2019 пријавениот, преку апликацијата Месинџер се заканил дека на социјалната мрежа...