Ознака: мерцедес

Се запали „мерцедес“ во скопско Бардовци

В.В. од селото Бардовци, Скопско, синоќа во СВР Скопје пријавил дека околу 16 во дворот од семејната куќа настанал пожар во патничкото возило „мерцедес“. Од...

Со „мерцедес“ удрил во полицајка и побегнал

Скопјанец на возраст од 54-години е уапсен на 15 декември кога истиот ден со автомобил „мерцедес“ удрил во полициска службеничка на булеварот Партизнаски одреди. Како...

Ќе влијаат ли климатските промени врз Макрон за да ни даде...

Нашиве ја пресретнале измамата. Така велат. Оставиле разговорот да заврши за да не забележи пранкерката дека е забележана. И тоа ни го соопштија. Ви...

Хамилтон во рангот на легендите Шумахер и Фанџо

Британецот Луис Хамилтон (34), возачот на Мерцедес, со освоеното второ место на трката во САД на две трки до крајот од шампионатот, шести пат...

Ботас победи, Мерцедес постави рекорд

Валтери Ботас од Мерцедес победи на трката во Јапонија во Формула 1, неговиот тимски колега Луис Хамилтон беше трет, зад Себастијан Фетел од Ферари,...

Ќе се преиспитува пресудата за „мерцедесот“ на Јанкулоска

За вонредното преиспитување на затворската казна за ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, за набавката на „мерцедесот“, ако нема дополнителни промени во распоредот, месецов...

„Мерцедес“ удрил во жена на електричен мопед

Скопјанка што управувала електричен тротинет е тешко повредена откако вчера во неа удрил автомобил „мерцедес“ со скопска регистрација. Автомобилот бил управуван од 18-годишник од скопското...

Автомобил влета во трговски центар во Хамбург

„Мерцедес“ удри во трговски центар во Хамбург со и повреди двајца луѓе, пренесуваат локалните медиуми. Сите присутни во објектот се евакуирани, а полициските и...

Луис Хамилтон си обезбеди место во историјата на Формула 1

Актуелниот светски првак победи на 1.000-та трка во Ф1, на патеката во Шангај, по 75-ти пат во кариерата Британецот Луис Хамилтон, актуелниот светски првак во...

Ботас не знае што се случи, но победи и го зеде...

Финецот Валтери Ботас, возачот на Мерцедес, доминираше и победи на трката за големата награда на Австралија во Формула 1 (Ф1), на отворањето на новата...