Ознака: Мерсад Бербер

Прва изложба во Скопје на Мерсад Бербер по 40 години

Уметничката галерија „Ел Греко“ ја подготви изложбата на еден од најреспектираните уметници од поранешна Југославија, Мерсад Бербер, која ќе се отвори утревечер, во 19...