11.8 C
Skopje
24.9.2021 - 22:31

Ознака: мерки

Германија воведе нови мерки за влез во земјата, но нема кој...

Од денес, секој што влегува во Германија, како и туристите што се враќаат дома, мора да имаат потврда за вакцинација или за прележан ковид,...

Грција ја проширува обврската за тестирање на целиот туристички сектор

Грција соопшти дека сите вработени во рестораните и туристичкиот сектор низ целата земја мора да бидат подложени на редовни тестови за ковид-19, со што...

Англија по укинувањето на мерките: Стотици илјади луѓе во изолација, маркетите...

Англија во понеделникот ги укина скоро сите ограничувања поврзани со пандемијата на коронавирус. Првата недела е одбележана со зголемување на бројот на новозаразени, недостиг...

Новите мерки го испразнија Миконос

Мерките што ги воведе Грција против коронавирусот предизвикаа масовно враќање на туристите од Миконос. На островот е воведен 5-часовен полициски час, а во рестораните и...

Џонсон со апел до граѓаните пред укинувањето на мерките: Ве молам,...

Британскиот премиер Борис Џонсон ја повика британската јавност да биде претпазлива и рече дека луѓето ќе мора да се самоизолираат кога тоа ќе им...

На Миконос воведен полициски час и забрана за музика во сите...

Полициски час од 1 часот по полноќ до 6 часот наутро и забрана за музика во угостителските објекти во текот на целиот ден, се...

Поради ковид-19 големи безбедносни мерки за ЛОИ

Веднаш по пристигнувањето, на посетителите ќе им бидат инсталирани апликации на паметните телефони за следење на нивната локација додека се во Јапонија. Секој ќе...

Макрон најави строги мерки, милион луѓе се пријавија за вакцинација

Околу еден милион луѓе се пријавиле за вакцинација откако францускиот Ппретседател Емануел Макрон во обраќање до нацијата најави воведување на дополнителни мерки за заштита...

Мерките во Германија ќе важат додека не се вакцинира поголемиот дел...

Германските власти денес изјавија дека мерките против коронавирусот треба да останат во сила сè додека не се вакцинира поголемиот дел од населението, а еден...

Турција ги ублажи скоро сите ограничувања

Турција ги ублажи скоро сите ограничувања и го укина полицискиот час. Министерството за внатрешни работи соопшти дека бројот на гости во рестораните и свадбите повеќе...