Ознака: Меридијани

Меридијани

САД - На жителите на Вашингтон им било кажано да останат дома и виртуелно да ја следат инаугурацијата на 46-от претседател на САД, за...

Меридијани

Вашингтон - Лидери на Конгресот на САД се согласија на план од речиси 900 милијарди долари за помош на економијата уништена од пандемијата на...

Меридијани

Картум - Повеќе од 40.000 бегалци од Етиопија пристигнаа во Судан од 10 ноември, бегајќи од офанзивата на владините сили во регионот Тиграј, соопшти...

Меридијани

Кабул - Новинарот на РСЕ, Илјас Даје, беше убиен вчера во авганистанската провинција Хелмад, откако експлодирала бомба поставена на неговиот автомобил. Омер Зак, портпарол...

Меридијани

Лондон - Британија ќе влезе во едномесечен целосен карантин, а информацијата наскоро треба да ја објави премиерот Борис Џонсон. Угостителските објекти и несуштинските продавници...

Меридијани

Вашингтон - Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, денеска ќе престојува во Виетнам како дел од неговата турнеја низ Азија, соопшти виетнамската влада. Со...

Меридијани

Берлин - Рускиот опозициски политичар Алексеј Навални вели дека Кремљ прави сѐ што е во негова моќ да го спречи неговото враќање во Русија,...

Меридијани

Бишкек - Централната изборна комисија на Киргистан ги поништи резултатите од парламентарните избори одржани на 4 октомври, исполнувајќи ги барањата на илјадници демонстранти што...

Меридијани

Брисел - Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, објави дека е во самоизолација затоа што била во контакт со лице заразено со...

Меридијани

САД - Пратка што содржела потенцијално фатален отров рицин е испратена до Белата куќа. Си-ен-ен тврди дека пратката била адресирана до претседателот Доналд Трамп,...

Akudama Drive Episode 12 at website https://animeplanet.cc. See more seven deadly sins anime planet

Tokyo Ghoul Episode 12 at website https://animefreak.ws animefreak attack on titan