7.2 C
Skopje
22.11.2019 - 9:47

Ознака: менувачница

Истрага против три лица за разбојништво во менувачница во Тетово

Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против три лица за сторено кривично дело разбојништво. Двајца од осомничените се македонски државјани,...