6.8 C
Skopje
28.11.2021 - 4:31

Ознака: менталитет

Менталитет – ментална слика (5)

(Скица за ментален портрет на Македонецот) Така. Понизноста што се вглобува во општото начело на агапе, божествената љубов, за разлика од Ахајците (Грците) со кои...

Менталитет – ментална слика (2) Скица за ментален портрет на Македонецот

Tематa за која зборуваме e екстремно сложена и поради самиот факт што покрај менталната слика на колективната душа на едно племе, народ или нација,...

Роналдо: Покажавме менталитет потребен за да се освои ЛШ

Маестралниот Роналдо постигна три гола на мечот Јувентус - Атлетико (3-0) што значеше и пласман за „старата дама“ во четврт-финалето во ЛШ. Атлетико, чии...