Ознака: менструален циклус

Кениска ученичка се самоубила поради срам од менструален циклус

Четиринаесетгодишна кениска ученичка си го одзела животот откако наводно еден наставник ја посрамотил затоа што добила менструален циклус на час, пренесува британски „Гардијан“. Смртта на...