18.6 C
Skopje
19.7.2019 - 0:25

Ознака: Мендух Тачи

Заев на средби со Тачи и со Гаши за заеднички претседателски...

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска со средби со лидерите на ДПА и на „Алтернатива“, Мендух Тачи и Африм Гаши ги продолжува...

Прославата на албанското знаме го одложи „Титаник 2“

Одложено е денешното рочиште за предметот „Титаник 2“ во кој обвинети се поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и Мендух Тачи. Причината е поради тоа...

Харадинај: Успешниот референдум е во интерес на Албанците во Македонија

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска се сретна со лидерот на Демократската партија на Албанците (ДПА) во Македонија Мендух Тачи, по што порача дека „Албанците...

Мијалков и Тачи ги слушаа „бомбите“ во „Титаник 2“

Рочиштето по предметот на СЈО, „Титаник 2“ во Кривичниот суд, денеска продолжи со доказната постапка, во рамките на која беа преслушани два телефонски разговори. Во...

Тачи и Мијалков дојдоа на суд, почна судењето за „Титаник 2“

Лидерот на ДПА Мендух Тачи и поранешниот директор на УБК Сашо Мијаков претпладенво дојдоа во Кривичниот суд каде што се одржува рочиште за предметот „Титаник...