Ознака: менаџер

Клоп најбрзо до 100 победи како менаџер на Ливерпул

Менаџерот на „црвените“, Јирген Клоп, ја забележа 100-та победа во Премиер-лигата, на 159 натпревари. Тој е вториот со најбрзи 100 триумфи (а најбрзо меѓу...

Журка за вечно младите во „Борис Трајковски“

Милорад Цаиќ-Цајо, менаџер и организатор на разни забави и манифестации, лик без кој не можеше да се замисли ноќниот живот на Скопје во 1980-тите...

Манчестер Ј. првпат ќе има спортски директор?

Манчестер јунајтед и официјално потврди дека отказите што им ги врачи на менаџерот, Португалецот Жозе Мурињо, и на неговите петмина соработници лани во декември...

Дали е претешко бремето да му се биде менаџер на Манчестер...

Солскјер го промени начинот на игра, ги направи фудбалерите, но и Манчестер јунајтед како клуб, повторно среќни. Се вратија позитивното расположение и насмевките на...

Менаџерот на кампањата на Трамп се сретнал со Асанж?

Бившиот менаџер на претседателската кампања на Доналд Трамп, Пол Манафорт, тајно се сретнал со основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во еквадорската амбасада во Лондон....

Сари со победа ја почна сезоната во Челси

Челси славеше победа над Хадерсфилд на гости со 3-0, со што Маурицио Сари стана деветтиот менаџер на Челси по ред, вклучувајќи ги и привремените,...

Глазгов Ренџерс го посакува Џерард на менаџерската позиција

Легендарниот фудбалер на Ливерпул, Стивен Џерард добил понуда да стане менаџер на Глазгов Ренџерс. Пред шест години, шкотскиот гигант беше исфрлен во четвртата лига поради...

Во Германија уапсен менаџер од Порше

Германската полиција го уапси шефот на одделот за развојот на мотори во „Порше" и тој се наоѓа во притвор. Тој е приведен бидејќи постоело...