Ознака: менаџер

Успехот треба да се заборави, фокусот е на иднината

Она што го бараме од нашиот тим, она што го бараме од себе, е да се рестартираме, да гледаме напред, да не испуштиме ниту...

Обожавам да работам со млади фудбалери и да им давам можност...

Битен е колективниот аспект, како играме заедно и како уживаме во нашиот стил на игра. Младите ја заслужија нашата доверба и покажаа дека треба...

Менаџерот на кампањата на Трамп е позитивен на ковид-19

Главниот менаџер на кампањата на претседателот Доналд Трамп, Бил Степиен, е позитивен на ковид-19 и ќе остане во карантин додека не се опорави. Од тимот...

Јирген Клоп го престигна рекордерот Пеп Гвардиола

Најуспешен во оваа категорија е легендарниот менаџер на Манчестер јунајтед, сер Алекс Фергусон, со 27 признанија за менаџер на месецот Менаџерот на Ливерпул, Германецот Јирген...

Внимавањето на деталите е најбитно за менаџерот

Клоп објаснува зашто го нема на социјалните медиуми, зашто не носи костум и за други работи (не)фудбалски работи Во специјалното интервју за „Скај спорт“, насловено...

Клоп најбрзо до 100 победи како менаџер на Ливерпул

Менаџерот на „црвените“, Јирген Клоп, ја забележа 100-та победа во Премиер-лигата, на 159 натпревари. Тој е вториот со најбрзи 100 триумфи (а најбрзо меѓу...

Журка за вечно младите во „Борис Трајковски“

Милорад Цаиќ-Цајо, менаџер и организатор на разни забави и манифестации, лик без кој не можеше да се замисли ноќниот живот на Скопје во 1980-тите...

Манчестер Ј. првпат ќе има спортски директор?

Манчестер јунајтед и официјално потврди дека отказите што им ги врачи на менаџерот, Португалецот Жозе Мурињо, и на неговите петмина соработници лани во декември...

Дали е претешко бремето да му се биде менаџер на Манчестер...

Солскјер го промени начинот на игра, ги направи фудбалерите, но и Манчестер јунајтед како клуб, повторно среќни. Се вратија позитивното расположение и насмевките на...

Менаџерот на кампањата на Трамп се сретнал со Асанж?

Бившиот менаџер на претседателската кампања на Доналд Трамп, Пол Манафорт, тајно се сретнал со основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во еквадорската амбасада во Лондон....