13.2 C
Skopje
22.4.2019 - 12:46

Ознака: мемоари

Мемоарите на Мишел Обама ќе бидат објавени во ноември

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, вчера на својот твитер-налог наведе дека нејзините мемоари ќе бидат објавени во ноември. Таа ги опиша мемоарите...