11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 1:34

Ознака: мел гибсон

Продавав мед за да преживеам, што ме соочи со тужба од...

Четири месеци по воведувањето на карантинот, Јохана Агурто, професорка од Чиле која останала без работа, се соочила со тешка, но храбра одлука. Додека таа...

Мел Гибсон доби отказ поради обвинувања за антисемитизам

Холивудскиот глумец Мел Гибсон нема да ја повтори улогата во долгоочекуваното продолжение на „Пилешка трка“ на „Нетфликс“, открија извори блиски до продукцијата „Д врап“. Одлуката...

Меган и Хари размислуваат да ја купат вилата на Мел Гибсон?

Меган Маркл и принцот Хари би можеле да ја купат вилата на славниот актер Мел Гибсон во Малибу, САД, за 15 милиони долари, било...

„Храбро срце“: Секој човек умира, но секој не живее

Во мај 1995 година е објавен еден од најдобрите историски филмови на сите времиња, „Брејвхарт“ или „Храбро срце“. Жанр: биографија, драма, историски филм Режија: Мел Гибсон Сценарио:...

Мел Гибсон ќе го прави римејкот на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвува преработката на еден од најпопуларните вестерн филмови во историјата - „Дивата орда“ од 1969 година. Имено,...