Ознака: меланија трамп

Која всушност е Меланија Трамп?

И покрај тоа што е мажена за ѕвезда на реално шоу, која не може да издржи да помине покрај новинари без да каже нешто,...

Животот во Белата куќа го разниша односот помеѓу Меланија и Иванка...

Меланија и Иванка Трамп несомнено се најважните жени во животот на американскиот претседател Доналд Трамп. Двете се гламурозни и ја следат модата. Двете се...

Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божиќ. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама...

Божиќната елка стигна во Белата куќа

Во Белата куќа стигна денеска божикната елка која официјално ја прими првата дама, Меланија Трамп. Дрвото до главната врата во Белата куќа беше донесено со...

Меланија нема време да се грижи за импичментот

Вашингтон пост Авторка: Џејда Јуан Од изгледот на невообичаено пренатрупаниот распоред на првата дама Меланија Трамп не може да се претпостави дека најблискиот член на нејзиното...

Првата дама Меланија Трамп ја преуреди Белата куќа

Како секој што некогаш го реновирал домот, така Меланија Трамп треба да заврши уште неколку детали до петок кога во Белата куќа треба да...

По „Дрвената Меланија“, дрвена статуа во Словенија доби и Доналд Трамп

По подигнатата дрвена статуа на Меланија Трамп во нејзината родна земја Словенија, овојпат дрвена статуа доби и нејзиниот сопруг, претседателот на Соединетите американски држави,...

Бакнежот на Меланија Трамп и Џастин Трудо го „стопи“ самитот Г7

Наспроти геополитичките, викендов беа забележани големи „љубовни тензии“ за време на самитот Г7 во Бијариц, Франција, откако неколку фотографии објавени на Интернет ги разгореа...

Шеговитата теорија на заговор се обидува да ја спречи депортацијата на...

Познатиот водител и комичар Тревор Ноа осмисли шеговита теорија на заговор според која првата дама на САД, Меланија Трамп, всушност претставува цел на мигрантската...

Убавината на Меланија Трамп не може да се отслика со моторна...

Првата дама на САД, Меланија Трамп, доби дрвена статуа во близината на градот од кој потекнува, Севница, Словенија. Статуата, висока 2,7 метри, е направена...