31.5 C
Skopje
22.7.2019 - 14:15

Ознака: мексико

Трамп го бара убиецот на агентот чија смрт ја смени борбата...

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се обидува да го зголеми притисокот за апсење на мексиканскиот нарко-бос Рафаел Каро Квинтеро, кој наводно, го наредил убиството...

Тексас, Аризона и Ново Мексико испраќаат војници на границата со Мексико

Околу 1.600 припадници на Национална гарда на САД почнаа да се распоредуваат на американско-мексиканската граница, потврдија денеска властите на сојузните држави Тексас, Аризона и...

САД го подготвуваат испраќањето на националната гарда на границата со Мексико

Министерот за одбрана на САД, Џејмс Матис одобри користење финансиски средства од неговото Министерство за исплата до 4.000 припадници на Националната гарда кои ќе...

Трамп сака од две до четири илјади војници на границата со...

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека веројатно ќе ги задржи припадниците на Националната гарда долж границата со Мексико додека не заврши изградбата на ѕидот...

Американската армија ќе ја чува границата со Мексико до изградбата на...

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека ќе ја употреби армијата за да ја заштити јужната граница на САД со Мексико. - Се додека немаме...