Ознака: Меколи Калкин

Калкин реагираше на веста дека ќе се снима нова верзија на...

Меколи Калкин како дете ги освои срцата на гледачите со својата улога во филмот „Сам дома“, филм што од првото емитување до денес традиционално...

По пауза од долги 15 години, актерот Меколи Калкин повторно со...

Меколи Калкин, кој се прослави во 1990-тите со улогата на Кевин Мекалистер во филмовите „Сам дома“, по 15 години повторно ќе има главна улога...

Меколи Калкин повторно ги одглуми сцените од „Сам дома“

Меколи Калкин (38) за потребите на новата реклама на „Гугл асистент“ повторно ги одглуми најинтересните сцени, во кои се најде Кевин Мекалистер, главниот јунак...

Меколи Калкин: Поради „Сам дома“ за Божиќ не излегувам од дома

Актерот Меколи Калкин, гостувајќи во „Елен Деџенерис шоу“, говореше за филмот „Сам дома“, со кој се прослави. Првиот филм „Сам дома“ е снимен во...