Ознака: медуза

Гигантска медуза забележана во Англија

Гигантска медуза била забележана на југозападниот брег на Англија. Станува збор за медуза голема 1,5 метар која нуркачи ја забележале на брегот на Корнвол. -Никогаш...

Во Британија снимена медуза голема колку човек

Џиновска медуза била забележана во близина на брегот на англискиот округ Корнвол, објави Би-би-си. Нуркачите од организацијата „Вајлд Оушн Вик“ пред два дена снимиле огромна...

Танцот на медузите

Групирањето на илјадници медузи во водите покрај брегот на Алјаска е прикажано во видеото насловено како „експлозија од медузи“, на „Нешнл џиографик вајлд“.