Ознака: медлин мекен

Новите докази и злокобното тврдење ја отплеткуваат мистеријата за малата Медлин

Пронајдени се нови докази против главниот осомичен за исчезнувањето на Медлин Мекен, соопшти обвинител од Германија, а пренесоа британските медиуми. Ханс Кристијан Волтерс во...

Интернет-троловите не стивнуваат додека се чекаат одговори за исчезнувањето на Медлин...

Две недели откако Германците идентификуваа осомничен, нема дополнително разјаснување, настрана од тврдењата и шпекулациите Одненадеш, по повеќе од 13 години откако исчезна Медлин Мекен, се...

Навраќањето на еден од осомничените дава надеж за решавање на случајот...

Германски сексуален престапник е под истрага поради сомнение за убиство во случајот со исчезнувањето на Медлин Мекен од 2007 година, во рамки на истрагата...

Нов ДНК тест би можел да го реши случајот со малата...

Случајот со Медлин Мекан и 12 години по исчезнувањето не е решен. Експертот за судска медицина, д-р Марк Перлин, тврди дека за само една...

Контроверзите не го спречија објавувањето на документарецот за Медлин Мекен

Долгоочекуваниот документарен серијал за случајот на Медлин Мекен беше објавен денеска од „Нетфликс“, наспроти противењето од семејството на исчезнатото девојче, и поделените мислења за...

Финансирањето на потрагата по Медлин Мекен дава надеж, но предизвика и...

Одобрените дополнителни 150 илјади фунти за полициската истрага за пронаоѓање на исчезнатата Медлин Мекен даваат нова надеж за решавање на случајот, но предизвикаа и...

Британија не се откажува од „невозможната мисија“ за пронаоѓање на Медлин...

Поранешниот детектив на лондонската полиција Колин Сатон, кој своевремено ја одби можноста да ја предводи истрагата за исчезнатата Медлин Мекен, смета дека нејзиното пронаоѓање...