29.8 C
Skopje
1.8.2021 - 22:19

Ознака: медицинска опрема

Новак и Јелена Ѓоковиќ донираа милион евра за Србија

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, и неговата сопруга Јелена донираа еден милион евра за купување респиратори и медицинска опрема за борба против коронавирусот во...

Пратеници од ЕП бараат извоз на медицинска опрема за Западен Балкан

Членови на различни групи во Европскиот парламент испратија заедничко писмо до претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, во кое бараат да се...

Дејан Станковиќ донирал респиратори и побара другите спортисти да се вклучат

Легендарниот српски фудбалер, а сега тренер на Црвена звезда, Дејан Станковиќ донирал респиратори и медицинска опрема на Србија по пандемијата на коронавирусот и во...

Трамп: Јас сум претседател во време на војна

Американскиот претседател, Доналд Трамп, повлече потег за забрзување на производството на потребната медицинска опрема за борба против пандемијата на коронавирусот и појасни дека проценката...

Филипче: Мораме да ги заштитиме здравствените работници, тие се столб во...

Заштита на докторите, медицинските сестри, како и останатиот персонал во болниците е следната цел на Министерството за здравство. Министерот Венко Филипче посочи дека здравјето на...

Нестерилизирана медицинска опрема предизвика опасност

Над три илјади луѓе е можно да биле изложени на ХИВ и хепатитис во  хируршки центар во Њу Џерси, пренесуваат „Тајм“. Луѓето кои поминале низ...

Израелската амбасада донираше специјални колички за деца

Донацијата на 48 специјални колички за деца во Македонија од страна на амбасадата на Израел, беше претставена на денешната заедничка прес-конференција на израелскиот амбасадор...