Ознака: медицинска евакуација

Потполковникот на АРМ заразен со ковид-19 во Африка е сместен на...

Рано утрово нашиот потполковник пристигна од Централноафриканската Република во Скопје. Добро го поднесе летот и сместен е на Инфективната клиника, соопшти министерката за одбрана...