24.2 C
Skopje
25.4.2019 - 18:33

Ознака: Медисон Бренгл

Тенисерка тужи поради повреди од допинг-тестови

Медисон Бренгл (САД) ги тужи тениските ВТА и ИТФ и бара отштета поради нивната, како што вели „навредлива администрација на програмата за антидопинг“, објавија...