-1.4 C
Skopje
28.2.2020 - 6:59

Ознака: Меделин Олбрајт

Верувам во патриотизмот, но ме плаши национализмот

Родена сте во Прага, побегнавте од нацистите во Лондон за време на Втората светска војна, а подоцна од комунизмот избегавте во САД. Како влијаеше...