Ознака: меган

Последна порака на Меган и Хари до кралското семејство

Меган Маркл и принцот Хари ја објавија својата последна порака до кралското семејство преку нивната електронска пошта, бидејќи тие официјално се повлекоа од своите...

Меган и Хари од Канада се преселија во Калифорнија

Хари и Меган, со нивниот десетмесечен син Арчи, ќе живеат во изолација близу Холивуд, во согласност со државните мерки за коронавирусот. Семејството ја напуштило изнајмената...

Меган и Хари ќе изнајмат луксузна вила на Малибу

Фотографиите од луксузниот имот во Малибу што сакаат да го изнајмат Меган и Хари се појавија во медиумите. Вилата Петра Манор е поранешен дом на...

Меган е бомба за кралското семејство

Астрологот на кралското семејство Деби Френк, ги откри своите предвидувања за војводата и војвотката од Сасекс, кога тие и официјално се повлекоа од кралското...

Канадските славни личности Хари и Меган веќе нема да бидат јавен...

И така тие заминаа. Не е тешко да се види зошто - медиумите ги избркаа, повеќе отколку кој било друг фактор, а нивната улога...

Меган и Хари ги одбија поканите на кралицата за Божиќ

Освен што ќе отсуствуваат годинава од семејното божиќно собирање во Сандрингам, што во монархијата е традиција со векови, принцот Хари и Меган Маркл ќе...

Хари и Меган ја објавија првата фотографија од кралското бебе Арчи

Војводата и војвотката од Сасекс прв пат објавија фотографија од својот новороден син Арчи од близок кадар. Принцот Хари и Меган Маркл објавија прва фотографија...

Принцот Хари и Меган влегоа во „Гинисовата книга на рекорди“

Британската кралска двојка, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, успеаја да соберат милион следбеници на заедничкиот профил на Инстаграм, побрзо од кој било...

Кејт и Меган ги гледаа Ѓоковиќ и Надал

Сопругите на британските принцови, Кејт Мидлтон и Меган Маркл денеска првпат се појавија сами во јавност на Вимблдон, без своите сопрузи на тенискиот натпревар меѓу Новак Ѓоковиќ...

Хари и Меган го одложија медениот месец поради роденденот на принцот...

Британскиот принц Хари и принцезата Меган го одложија медениот месец за да можат да присуствуваат на роденденот на принцот Чарлс, кој е само неколку...