-1.2 C
Skopje
24.2.2020 - 7:00

Ознака: Меган Рапино

Светските шампионки во фудбал ќе ги предводи Македонецот Андоновски

Македонецот Влатко Андоновски (42), тренерот на НВСЛ тимот Рејн ФЦ ќе биде новиот селектор на светските шампиони во фудбал, женската репрезентација на САД. На...

Меган Рапино: Можеме да го смениме светот на подобро

Во моќниот говор по примањето на признанието за најдобра фудбалерка на светот, Рапино (34) се осврна на расизмот, хомофобијата и на нееднаквоста за кои...

Андоновски – дел од успешната американска женска фудбалска приказна

Втора сезона сум во Реин. Имаме добар тим, спој на искуство и на младост, ја имаме и Меган Рапино, светскиот број 1, вели скопјанецот...

Меган Рапино – фудбалска икона на теренот и надвор од него

Финалниот меч, како и целото СП, го обележи Американката Рапино (34), која ги доби признанијата „златна топка“ и „златна копачка“ Женската фудбалска репрезентација на САД...