Ознака: Меган Маркл

Жителите од градот Брајтон бараат укинување на титулите на Маркл и...

Жителите на британски Брајтон не се задоволни од ситуацијата поради кралското семејство и бараат да не се користат кралските титули во официјалните документи. Бидејќи голем...

Малиот Арчи ќе се крштева на 6 јули а церемонијата ќе...

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), и принцот Хари (34) станаа родители на синот Арчи на 6 мај и се подготвуваат за крштевка. Британските...

Арчи е именуван по важна личност од војничките денови на принцот...

Принцот Хари одлучил неговиот син да се вика Арчи во чест на неговиот херој, командантот на британската армија, пренесуваат странските медиуми. Војводата од Сасекс за...

Бебето на принцот Хари и Меган ќе се вика Арчи

Кралското семејство на Велика Британија на Твитер соопшти дека новородениот син на принцот Хари и неговата сопруга Меган ќе го носи името Арчи Харисон...

Хари и Меган пречекани со традиционален маорски поздрав (видео)

Принцот Хари и војвотката од Сасекс, Меган Маркл на Нов Зеланд беа пречекани со традиционален маорски поздрав. Тие учествуваа во хонги односно во триење на...

Кралската двојка го „донесе“ долгоочекуваниот дожд во Австралија

Регионот на Нов Јужен Велс веројатно долго ќе ја памети посетата на принцот Хари и на неговата сопруга, војвотката од Сасекс Меган Маркл, бидејќи...

Кралското семејство ја скокна актерската кариера на Меган Маркл

На официјалната интернет страница на британското кралско семејство, е додадена и биографија посветена на новопечената војвотка од Сасекс, Меган Маркл. Написот се фокусира на...

Свадбена церемонија на принцот Хари и Меган Маркл

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот,...

Меган носи прстен од велшко злато, подарок од кралицата

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета. - Прстенот на принцот Хари е...

Свечената церемонија на кралската венчавка – од „Сент Џорџ“ до „Фрогмор...

Венчавката на принцот Хари и на американската актерка Меган Маркл ќе се одржи во капелата „Сент Џорџ“, по што ќе следи поворка со кочија...