Ознака: Меган Маркл

Завршувањето на прошталната турнеја не ги загрижува Хари и Меган

Службата во Вестминстерската опатија по повод Денот на комонвелтот, в понеделник, ја доведува кон крајот прошталната турнеја на Хари и на Меган Маркл, претставувајќи...

Арчи ќе остане во Канада поради коронавирусот

Ширењето на коронавирусот што предизвика глобални стравувања од патување, се чини дека претставува главна причина за Арчи да остане со дадилката во Канада, бидејќи...

Меган и Хари ќе имаат даночни проблеми, а принцот Чарлс не...

На Хари и Меган по завршувањето со своите кралски должности на 31 март, животот во странство ќе им биде финансиски тежок, пренесува британски „Експрес“. Според...

Најновото соопштение на Хари и Меган ги изненади Британците

Принцот Хари и Меган Маркл викендов објавија необично соопштение на својата службена веб-страница „Сасекс Ројал“, пренесуваат светските медиуми. Во нивното соопштение стои дека кралицата нема...

Хари и Меган можат да се збогуваат со кралскиот бренд „Сасекс...

Меган Маркл и принцот Хари не можат повеќе да го користат кралскиот бренд „Сасекс ројал“ по забраната од страна на британската кралица Елизабета Втора,...

Кралското семејство ги „брише“ Хари и Меган од сеќавањето?

Со отстранувањето на фотографијата на која се прикажани Меган и Хари од палатата Кенсингтон, кралскиот двор дава јасен знак за разделбата на двојката од...

Меган и Хари дадоа јасен сигнал дека за нив нема враќање...

Меган и Хари го отпуштиле 15-члениот персонал во Велика Британија давајќи јасен знак дека кралската двојка нема намера да се враќа во Обединетото Кралство,...

Меган Маркл како лик од „Симпсонови“ ќе се бори за еднаквост

Италијанскиот поп-уметник и активист Александро Паломбо, ја искористи Меган Маркл како и другите членови на британското кралско семејство, преку нивно прикажување како цртани ликови...

Меган и Хари се во потрага по куќа во Лос Анџелес?

Меган Маркл и принцот Хари наводно се подготвуваат да го забрзаат нивното заминување од Велика Британија и веќе бараат куќа со цел да се...

Брендот на Хари и Меган ќе вреди милијарди?

„Шираз инкомпорејтед“, фирмата на индискиот актер Шираз Хасан со седиште во Холивуд, која го промовираше семејството Кардашијан, пејачот Џастин Бибер, пејачката Џенифер Лопез и...