Ознака: Меган Маркл

Се разгорува инстаграм-војната помеѓу војводските двојки од Кембриџ и Сасекс

Кејт и Вилијам ја сменија својата стратегија во инстаграм-војната со Хари и Меган за придобивање на обожаватели на платформата за споделување фотографии, пишуваат светските...

Хари и Меган се вклучија во борбата против коронавирусот

Ова се несигурни времиња. Сега како никогаш порано сме потребни едни на други. Си требаме за вистина, поддршка и за да не се чуствуваме...

Хари стравува за баба му и татко му, Меган презеде мерки...

Меган Маркл (38) и принцот Хари (35) се во изолација во Канада. Меган им се доверила на пријателите дека Хари бил загрижен затоа што...

Време е Меган да се спушти на земја и да се...

Емотивно интерју на помладиот брат на Меган Маркл Додека ја снимаше серијата таа се срамеше од нас, сега е време да се спушти на земја...

Одлуката Арчи да остане во Канада не е од зла намера

Меган Маркл и принцот Хари се вратија во Велика Британија на проштална турнеја, а многумина им замерија што синот Арчи го оставиле во Канада,...

Хари и Меган ја исполнија нивната последна кралска должност

Принцот Хари и неговата сопруга Меган вчера завршија со својата последена кралска должност во Вестминстерската опатија. Парот се придружи на кралицата Елизабета Втора и...

Хари и Меган во различно расположение ја дочекаа средбата со кралицата

Меган и Хари вчера и се придружиле на кралицата Елизабета Втора во црква во Виндзор, што е нивна прва заедничка средба по 6 јануари...

Завршувањето на прошталната турнеја не ги загрижува Хари и Меган

Службата во Вестминстерската опатија по повод Денот на комонвелтот, в понеделник, ја доведува кон крајот прошталната турнеја на Хари и на Меган Маркл, претставувајќи...

Арчи ќе остане во Канада поради коронавирусот

Ширењето на коронавирусот што предизвика глобални стравувања од патување, се чини дека претставува главна причина за Арчи да остане со дадилката во Канада, бидејќи...

Меган и Хари ќе имаат даночни проблеми, а принцот Чарлс не...

На Хари и Меган по завршувањето со своите кралски должности на 31 март, животот во странство ќе им биде финансиски тежок, пренесува британски „Експрес“. Според...