Ознака: Меган Маркл

Трамп не е „обожавател“ на Меган Маркл, но му посака среќа...

Американскиот претседател Доналд Трамп ја нападна војвотката од Сасекс Меган Маркл откако таа и принцот Хари ги повикаа Американците да гласаат во нивното учество...

Хари и Меган ќе соработуваат со „Нетфликс“

Војводата и војвотката од Сасекс потпишаа договор со стриминг гигантот „Нетфликс“ за да продуцираат разни видови на содржини, со што во некои од нив...

Преселбатата на Хари и Меган во Монтесито ги налути локалните жители

Војводата и војвотката од Сасекс, кои се повлекоа од кралските должности на почетокот на оваа година, одлучија да се иселат од Лос Анџелес и...

Кејт Мидлтон и Меган Маркл поминале безбедносна обука пред да станат...

За да се приклучат на кралското семејство Меган Маркл и Кејт Мидлтон морале да поминат многу интензивна обука за безбедност, пренесува „Мари Клер“. Влезот во...

Сасекси реновираат гостинска куќа во нивниот нов дом за мајката на...

Војводата и војвотката од Сасекс неодамна купија нов дом во Монтесито, Санта Барбара, еден час оддалечен од Лос Анџелес. Имотот што го купија за...

Меган Маркл и принцот Хари не сакаат персоналот да живее со...

Меган Маркл и принцот Хари не сакаат персоналот да живее во нивниот дом, како што е случајот кај принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Принцот...

Предупредувањата на најдобриот пријател за принцот Хари го растуриле нивното другарство

Принцот Хари се скарал со најдобриот пријател Том Инскип, откако овој го предупредил дека избрзува со одлуката да се ожени со Меган Маркл, се...

Со распадот на првиот брак Маркл останала и без најдобрата пријателка

Меган Маркл била студена и користољубива сопруга во нејзиниот прв брак со холивудскиот продуцент Тревор Енгелсон, тврди нејзината поранешна најдобра пријателка Нинаки Приди, пренесува...

Заедничкото богатство на Меган и Хари надминува 45 милиони долари

Се проценува дека заедничкото богатство на Меган Маркл и на принцот Хари вреди повеќе од 45 милиони долари, без да бидат финансирани од кралското...

Принцот Хари користел необичен емотикон за да ja освои Меган

Поранешната актерка, Меган, наводно била воодушевена од „смешниот и симпатичен“ стил на пишување на принцот, и особено ѝ се допаѓало кога Хари избирал емотикон...