5.8 C
Skopje
26.2.2020 - 10:56

Ознака: Меган Маркл

Најновото соопштение на Хари и Меган ги изненади Британците

Принцот Хари и Меган Маркл викендов објавија необично соопштение на својата службена веб-страница „Сасекс Ројал“, пренесуваат светските медиуми. Во нивното соопштение стои дека кралицата нема...

Хари и Меган можат да се збогуваат со кралскиот бренд „Сасекс...

Меган Маркл и принцот Хари не можат повеќе да го користат кралскиот бренд „Сасекс ројал“ по забраната од страна на британската кралица Елизабета Втора,...

Кралското семејство ги „брише“ Хари и Меган од сеќавањето?

Со отстранувањето на фотографијата на која се прикажани Меган и Хари од палатата Кенсингтон, кралскиот двор дава јасен знак за разделбата на двојката од...

Меган и Хари дадоа јасен сигнал дека за нив нема враќање...

Меган и Хари го отпуштиле 15-члениот персонал во Велика Британија давајќи јасен знак дека кралската двојка нема намера да се враќа во Обединетото Кралство,...

Меган Маркл како лик од „Симпсонови“ ќе се бори за еднаквост

Италијанскиот поп-уметник и активист Александро Паломбо, ја искористи Меган Маркл како и другите членови на британското кралско семејство, преку нивно прикажување како цртани ликови...

Меган и Хари се во потрага по куќа во Лос Анџелес?

Меган Маркл и принцот Хари наводно се подготвуваат да го забрзаат нивното заминување од Велика Британија и веќе бараат куќа со цел да се...

Брендот на Хари и Меган ќе вреди милијарди?

„Шираз инкомпорејтед“, фирмата на индискиот актер Шираз Хасан со седиште во Холивуд, која го промовираше семејството Кардашијан, пејачот Џастин Бибер, пејачката Џенифер Лопез и...

Канада не е подготвена за Хари и Меган, ниту за циркусот...

Папараците што Хари и Меган ги носат со себе од Велика Британија претставуваат невообичаена појава за повеќето Канаѓани, според универзитетскиот професор Дин Џоб, кој...

Мадона ги повика Хари и Меган да ја заменат „здодевната“ Канада...

 Поп-иконата Мадона ги покани Меган Маркл и принцот Хари да се преселат во нејзиниот стан во Њујорк, преку видео-порака која за кратко време го...

„Кралската каса“ ќе остане отворена за Хари и Меган?

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл веројатно ќе бидат финансирани од кралската каса, со што ќе можат да сметаат на приближно три милиони...